eBay’de Ürün Satışı Adım Adım Nasıl Yapılır?

eBay satıcı hesabı nasıl açabiliriz ? eBay de bir ürün satıcısı olmak için ürünü listelemeniz gerekmektedir. Bunu yapmak için ebay.com’daki Sell ( satış ) > List an item (ürün listele ) butonlarına tıklamalısınız. Açılan ekrandan arama motorunu da kullanarak listelemek istediğiniz ürünün anahtar kelimelerini, marka ya da modelini girin ve aratın.

Sonuç ekranına çıkan ürünlerden size uygun olanı eşleştirin ya da ürününüz eşleşmiyorsa eşleşmeden ürünü araştırmaya edebilirsiniz.

Bundan sonraki aşamada hesap oluşturmanız gerekecektir . eBay de satıcı hesabı oluştururken “Business Account (işletme hesabı ) ” alanından hesabınızı oluşturmalısınız. Bu kısımda sizden isteyeceği işletme adı, e-mail adresi, şifre ve işletme konumu bilgilerini girerek hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Bir sonraki adımda ise ödeme bilgileri, hesap doğrulaması gibi aşamalar vardır. Hesabınızın doğrulanması için eBay’den sizinle iletişime geçilecektir. Onay aldıktan sonra daha fazla ürünü listelemeye ve satışlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz. İyi kazançlar dileriz . Sorularınız için yorumatmayı unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir