eBay’de Ürün Listeleme Nasıl Yapılır?

eBay’de ürün listelemesi yapmak için “My Ebay (eBAY’im ) > Selling (Satışlar )” adımlarını izleyin. Açılan sayfadan bütün ürün girişlerinizi yapabilirsiniz. Ürün listelemeleri eBay’de 5 aşamada sizlere anlatacağız : 1-Ürün başlığı, 2- Ürün fotoğrafı, 3- Ürünün açıklaması, 4- Ürün fiyatlandırması ve 5- Teslimat bilgileri.

  1. İlk aşamada ürününüzü tanıtan bir başlık girmelisiniz. Genellikle tüketicilerin arama yaparken tercih edebileceği kelimeleri kullanmalısınız ki sizi daha kolay bulabilsinler.
  2. Bundan sonraki aşamada ürün fotoğrafı ekleme kısmı açılacaktır. Bu kısım da eBay eklemek istediğiniz ürüne ait stok fotoğraflar sunmaktadır. Fakat bunu tavsiye etmiyoruz çünkü bu yaygın fotoğraflar alıcıya güven vermeyebilir . Ürüne dair daha gerçekçi ve net görseller koymalısınız ki müşteri etkilensin.
  3. Ürün görselini ayarladıktan sonra ürün açıklaması yazılan aşamaya gelecekseniz. Ürün bilgilerini dürüst bir şekilde detaylı ve müşterinin anlayabileceği bir şekilde yazmalısınız. Ürün satışında bu kısım çok önemlidir.
  4. Bir sonraki fiyat belirleme aşamasında eBAY aize benzer ürünlerin fiyatlarını sunacaktır . Bunları da inceleyerek size uygun bir fiyat belirleyebilirsiniz . Fakat satışı başlatırken eBay’de iki farklı satış yöntemi olduğunu unutmayınız. Açık artırma yönteminde satış yaparken fiyatı düşükten yükseğe çıkarma gibi bir teknik kullanmanız size daha yararlı olabilir.
  5. En son teslimat bilgilerini girerken kargo süreçlerini ve satış yapacağınız bölgeleri ( yurtiçi veya yurtdışı ) belirtmeniz gerekir. Eğer yurtdışına kargo gönderimi yapacaksanız, “Gönderi hizmeti ekle > Ek Uluslararası hizmet” kısımlarına tıklamalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir